top of page

Par "Zaļo Grozu"

 

Mēs - "Zaļais grozs" - dibināts 2003. gada 30.jūnijā; 2005.gadā saņemts Bioloģiskās lauksaimniecības sertifikāts.

Esam lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība, kas apvieno vairākas bioloģiskās saimniecības no Nītaures, Skujenes, Līgatnes, Siguldas, Amatas un Vecpiebalgas pagastiem.

LPKS "Zaļais Grozs" ir ieguvis augstāko novērtējumu "Zaļās Pēdas" konkursa nominācijā „Veiksmīgākā sadarbība bioloģisko produktu ceļā uz tirgu” (2008.g.).

Mēs piedāvājam iegādāties bioloģiski audzētus augļus,  dārzeņus un to pārstrādes produkciju, graudus, zālāju sēklas, kā arī tūrisma pakalpojumus.

 

z/s Lušēni

 

"Lušēni" ir mūsu kooperatīva centrs. Šeit ir dzimusi ideja, ir norisinājies dibināšanas process, šeit mēs tiekamies.

Saimnīecība darbojas jau no deviņdesmitajiem gadiem un šobrīd piedāvā vairākus desmitus dažādu bioloģisko produktu veidu - gan svaigo, gan pārstrādes produkciju.

2001. gadā saņemts tencinājums konkursā „Gudrību centrs lauku sētā”; „Sējējs 2005” laureāts; 2007. gadā izvēlēta kā viena no saimniecībām grāmatai „100 lauku sētas Latvijā”.

Saimnieki - Gaida un Jānis Krūmiņi

z/s Drapmaņi

 

"Drapmaņi" atrodas gleznainā vietā, pavisam netālu no vietējās nozīmes arheoloģijas pieminekļa - Drapmaņu baznīcas kalna, kas saukts arī par nostāstu un atradumu vietu. Šeit, pie paša Drapmaņu ezera, aug svaigi dārzeņi, augļi un top klientu iecienītā pīlādžu želeja.

Saimniece - Brigita Mazpole

z/s Jautrīši

 

Saimniecība ar pieredzes bagātiem saimniekotājiem, kas savu darbu iegulda mazbērnu nākotnei.

Saimniecībā ganās gaļas liellopi, tiek vāktas ogas no sertificētām mežu platībām un tiek audzēti dārzeņi, augļi un ogas.

Saimniece ieguvusi atzinību konkursa "Zaļā Pēda" nominācijā „Par ieguldījumu bioloģiskās lauksaimniecības popularizēšanā” (2008.g.). Saimniece 2011. gadā saņēmusi Zemkopības Ministrijas atzinības rakstu  „Par ieguldījumu lauksaimniecībā”.

Saimnieki - Berta un Aleksandrs Ivanovi

z/s Andrēni

 

Izcils piemērs paaudžu maiņai, jo 2007.gadā no vecākiem saimniecību savā pārziņā ir pārņēmis dēls. Šobrīd saimniecība nodarbojas ar piena lopkopību, audzē visdažādākos lauku labumus, kā arī piedāvā lauksaimniecības pakalpojumus.

Saimnieks - Normunds Pušķis

z/s Plumpaiņi

 

Saimniecība, kas bioloģiskās saimniecības sertifikātu ieguvusi laikā, kad Latvijā tika uzsākta šāda sertifikāta izsniegšana. z/s "Plumpaiņi" var lepoties ar tādām nominācijām kā "Daudzinātākais cienasts novadā" (1999.g.), "Zaļās Pēdas" konkursa laureāti nominācijā „Gada saimniecība zemkopībā (dārzeņkopībā)” (2008.g.)

Saimniece – Ilona Andrēviča

z/s Lejas Suces

 

“Lejas Suces” ir Breša laika zemnieku saimniecība, kas tagad attīstījusies un piedāvā tūristiem lauku sētas apskati (iepriekš sazinoties tel.: 29174211)

Papildus saimniecībā darāmiem darbiem saimniecība iesaistās arī sociālajā darbā, atbalstot vietējo jauniešu nevalstisko organizāciju "Nītaureņi".

2010. gada konkursā "Sējējs" saimniecība "Lejas Suces" saņem veicināšanas balvu nominācijā "Ģimene lauku sētā".

Saimieki - Sanita un Ēriks Lemieši

z/s Kalna Dārzi

 

Saimniecība dibināta 2003. gadā, nopērkot 12 ha zemes, un iestādot pirmo hektāru plūmju. Bioloģiskās saimniecības statuss kopš 2004.
gada. Ik gadu tiek paplašināts augļu dārzs ar jaunām sugām, šobrīd ir 6 hektāri ābeles, bumbieres, plūmes, ķirši, smiltsērkšķi, avenes, zemenes, ērkšķogas, jāņogas, upenes, kazenes, irbenes, bārbeles, plūškoki, sausserži, zelta jāņogas un cidonijas.
Kopš 2008. gada saimniecība pievēršas savvaļas ārstniecības augu vākšanai sertificētajās pļavās un mežā. Sadarbojoties ar dakteri - fitoterapeitu Tereško, 2014. gada vasarā tiek attīstīta mājražošana un šobrīd tiek piedāvātas dažādas tējas, žāvēti un svaigi augļi un ogas.
Saimnieki - Vita un Aivars Jurševski

z/s Jaunkalns

 

Jaunkalnā audzē kartupeļus, ķiplokus un citus dārzeņus. Saimniecība ir bioloģiski sertificēta kopš 2013. gada. Jaunkalna saimnieki aizraujas un izmēģina dažādus ekoloģiskas būvniecības paņēmienus un meklē videi draudzīgus saimniekošanas veidus. Saimniecībā bieži viesojas brīvprātīgie palīgi, kuri vēlas iegūt bioloģiskas saimniekošanas pieredzi.

Saimnieki - Ieva Gundare un Andris Šillers

z/s Zīlēni

 

Skujenes pagasts.

Iepriekš sasksņojot piedāvā izjādes ar zirgiem.

t. 29297973

Saimnieks – Sarmīte Kubliņa

z/s Ogrēni

 

Saimniecība darbojas kopš 1992. gada, bet bioloģiskās lauksaimniecības statuss ir kopš 2004. gada. Atrodas gleznainā vietā netālu no Kaudzīšu muzeja.

Saimnieki  - Ligita un Jānis Jurkāni

SIA "Gusts Apinis"

 

SIA Gusts Apinis Vidzemes augstienē audzē no Andu kalniem atceļojošo kvinoju.

Saimnieki Signe Slosberga un Elmārs Pētersons

z/s Jurbrenči

 

Viena no attālākajām kooperatīva saimniecībām, kas atrodas gleznainajā Siguldas novadā. "Jurbrenču" saimnieki ne vien aktīvi nodarbojas ar graudkopību, bet varam pačukstēt, ka tieši viņi ir palīdzējuši labiekārtot gleznainā Daudas ūdenskrituma teritoriju tūristu apskatei.

Saimnieki - Ingrīda un Jānis Vāveres

bottom of page